خرید ملک در قبرس 2023: اخذ اقامت قبرس از طریق خرید خانه در قبرس

خرید ملک در قبرس 2022
فهرست مطالب

ممکن است بخوانید

یکی از آسان‌ترین و بهترین روش‌های دریافت اقامت و شهروندی قبرس، خرید ملک در قبرس می‌باشد. با خرید ملک در این کشور به ارزش 300 هزار یورو، شخص متقاضی می‌تواند برای دریافت اقامت دائم خود و خانواده(همسر و فرزندان زیر 25 سال) اقدام کند. همچنین این امکان وجود دارد که شخص برای دریافت اقامت دائمی والدین خود و همسرش نیز اقدام کند. یکی دیگر از مزایای خرید ملک در قبرس، عدم نیاز به حضور در این کشور است. متقاضی دریافت اقامت دائمی قبرس، تنها کافی است در طول دو سال، یک روز در قبرس حضور داشته باشد. در صورتی که قصد دارید برای دریافت اقامت قبرس از طریق خرید ملک اقدام کنید، بهتر است در ابتدا با مشاوری قابل اعتماد و آگاه به قوانین خرید ملک در قبرس مشورت کنید. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید با ما تماس بگیرید. مشاوران ما در گونش اینوست با دریافت اطلاعات شما، بهترین گزینه را به شما پیشنهاد خواهند داد.

چرا سرمایه‌گذاری در قبرس؟


چرا سرمایه‌گذاری در قبرس؟

کشور قبرس در جنوب ترکیه واقع شده است. این کشور به لحاظ جغرافیایی به آسیا نزدیک‌تر است، اما از نظر فرهنگی و تاریخی کشوری اروپایی محسوب می‌شود. قبرس به دو بخش قبرس شمالی و قبرس جنوبی تقسیم‌بندی شده است. بیشتر مردمان قبرس شمالی مسلمان و ترک‌زبان هستند؛ این در حالی است که قبرس جنوبی بیشتر اروپایی است و تحت تاثیر فرهنگ یونان قرار دارد.

قبرس، یکی از بهترین و امن‌ترین مقاصد سرمایه‌گذاری برای شهروندان خارجی در سال‌های اخیر بوده است. با توجه به رشد اقتصادی قبرس در دهه‌های اخیر و پیشرفت‌هایی که در حوزه ساخت و ساز داشته است، بسیاری از سرمایه‌گذاران ترجیح می‌دهند برای خرید ملک و آپارتمان در این کشور اقدام کنند. شخص سرمایه‌گذار بدین‌ترتیب علاوه‌بر بهره‌مندی از مزایای سرمایه‌گذاری، می‌تواند برای دریافت اقامت و بعد از 7 سال، برای دریافت شهروندی قبرس اقدام کند.

مزایای دریافت اقامت دائم قبرس از طریق خرید ملک


مزایای دریافت اقامت دائم قبرس از طریق خرید ملک

با خرید ملک در قبرس، ظرف مدت 3 ماه اقامت دائمی قبرس به شخص متقاضی و خانواده ایشان اعطا خواهد شد؛ این درحالی است که پروسه دریافت اقامت در کشورهای دیگر ممکن است حدود 1 سال طول بکشد. همچنین، احتمال ریجکتی از این طریق بسیار پایین می‌باشد. برخی دیگر از مزایای دریافت اقامت دائمی قبرس از طریق خرید ملک عبارتند از:

 • با خرید ملک در قبرس، ظرف مدتی کوتاه(حدودا 3 ماه) می توان برای دریافت اقامت دائمی قبرس اقدام کرد.
 • با خرید ملک در قبرس، شخص متقاضی می‌تواند برای دریافت اقامت دائمی خانواده خود(همسر و فرزندان زیر 25 سال) نیز اقدام کند.
 • نیازی به حضور دائمی متقاضی در قبرس نیست؛ تنها کافیست متقاضی در طول دو سال، یک روز در قبرس حضور داشته باشد.
 • بعد از 7 سال حضور قانونی در قبرس، شخص متقاضی می‌تواند برای دریافت شهروندی قبرس اقدام کند.
 • سرمایه لازم برای خرید ملک در قبرس، مبلغ 300 هزار یورو می‌باشد.
 • شخص متقاضی می‌تواند ملک خریداری شده را اجاره دهد و از این طریق هم درآمدزایی کند.
 • به منظور دریافت اقامت قبرس از طریق خرید ملک، نیازی به داشتن مدرک زبان نیست.

شرایط لازم برای دریافت اقامت دائمی قبرس از طریق خرید ملک


شرایط لازم برای دریافت اقامت دائمی قبرس از طریق خرید ملک

شرایط لازم برای دریافت اقامت دائمی قبرس از طریق خرید خانه و آپارتمان عبارتند از:

 • خرید ملک در قبرس به ارزش حداقل 300 هزار یورو(متقاضی به هنگام ثبت درخواست برای دریافت اقامت، باید حداقل 200 هزار یورو پرداخت کرده باشد)
 • اثبات تمکن مالی: داشتن حداقل درآمد سالانه 30 هزار یورو
 • افتتاح حساب بانکی در قبرس و سپرده گذاری به ارزش 30 هزار یورو برای یک دوره 5 ساله

میزان درآمد سالانه مورد نیاز برای دریافت اقامت دائمی قبرس به شرح زیر می‌باشد:

 • درآمد سالانه متقاضی: 30 هزار یورو
 • برای همسر و هر کدام از فرزندان: 5 هزار یورو
 • برای والدین متقاضی و یا والدین همسر ایشان(هر نفر): 8 هزار یورو

در نظر داشته باشید، متقاضی و همسر ایشان اجازه کار در قبرس نخواهند داشت و مبلغ درآمد باید از یک منبع درآمد خارجی تامین گردد.

مدارک لازم برای دریافت اقامت دائمی قبرس از طریق خرید ملک


 • پاسپورت معتبر
 • رزومه
 • ترجمه رسمی سند ازدواج
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • مدارک مربوط به تمکن مالی متقاضی
 • سند ملک خریداری شده و مدارک مربوط به واریزی‌ها
 • مدارک مربوط به واریز وجه در حساب بانکی متقاضی

مراحل دریافت اقامت دائم قبرس از طریق خرید ملک


مراحل دریافت اقامت دائم قبرس از طریق خرید ملک

مرحله اول: مشورت با یک مشاور آگاه و قابل اعتماد

قبل از هر کاری لازم است با یک مشاور آگاه و قابل اعتماد مشورت کنید. مشاور شما بسته به شرایط شما بهترین موقعیت‌های خرید ملک در قبرس شمالی و قبرس جنوبی را به شما پیشنهاد خواهد کرد.

مرحله دوم:  انتخاب و خرید ملک مورد نظر

در این مرحله بسته به منطقه مورد نظر و بودجه‌ای که دارید، می‌توانید برای انتخاب ملک مورد نظر اقدام نمایید.

مرحله سوم: افتتاح حساب بانکی در قبرس

در مرحله بعد شخص متقاضی موظف است برای افتتاح حساب بانکی در یکی از بانک‌های قبرس اقدام و سرمایه در نظر گرفته شده برای خرید ملک را به حساب بانکی واریز کند.

مرحله چهارم: آماده‌سازی مدارک مورد نیاز

در این مرحله شخص متقاضی باید مدارک لازم همچون گواهی عدم سوء پیشینه، مدارک مربوط به تمکن مالی و مدارک مربوط به ازدواج(در صورت متاهل بودن) را جمع‌آوری کند.

مرحله پنجم: اقدام برای دریافت اقامت

در این مرحله با در دست داشتن مدارک لازم می‌توان برای دریافت اقامت دائمی قبرس اقدام کرد.

مرحله ششم: بررسی درخواست اقامت

پس از ثبت درخواست اقامت، 1 تا 2 ماه طول می‌کشد تا درخواست شما بررسی شود و نتیجه را دریافت کنید.

مرحله هفتم: دریافت مجوز اقامت دائمی

در آخر، اقامت دائمی قبرس به شخص متقاضی (درصورتی که شرایط لازم را دارا باشد و مدارک لازم را ارئه دهد) و خانواده ایشان اعطا خواهد شد.

خدمات گونش اینوست برای دریافت اقامت دائمی قبرس از طریق خرید ملک


شهروندان ایرانی با توجه به اینکه نسبت به قوانین خرید ملک در قبرس آشنایی کامل ندارند، به مشاوری آگاه و قابل اعتماد نیاز دارند تا ایشان را راهنمایی کرده و بهترین موقعیت‌های خرید ملک را به ایشان پیشنهاد کند. گونش اینوست با کادری مجرب و حرفه‌ای از مشاوران کارآزموده، کل فرایند خرید ملک و دریافت اقامت دائمی شما و خانواده‌تان را برعهده می‌گیرد. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. مشاوران ما آماده پاسخگویی می‌باشند.

خرید ملک در قبرس شمالی یا جنوبی؟


خرید ملک در قبرس شمالی یا جنوبی؟

قوانین خرید ملک در قبرس شمالی و قبرس جنوبی متفاوت است. با توجه به اینکه قبرس جنوبی در اتحادیه اروپا قرار دارد و تابع قوانین اروپاست، قوانین خرید ملک در آن و دریافت مجوز اقامت با سختگیری‌های بیشتری همراه است. این درحالی است که خرید ملک در قبرس شمالی آسان‌تر است و قیمت ملک در آن پایین‌تر می‌باشد. به طور مثال برای خرید ملک در قبرس جنوبی، باید به شورای وزیران مراجعه کنید. همچنین باید در نظر داشته باشید که متقاضیان خرید ملک در قبرس جنوبی، نمی‌توانند برای خرید ملک با متراژ بالاتر از 4014 متر مربع اقدام کنند.

کدام شهرها برای خرید ملک در قبرس مناسبند؟


کدام شهرها برای خرید ملک در قبرس مناسبند؟

بسته به اهدافی که دارید، می‌توانید یکی از شهرهای قبرس را برای خرید ملک و آپارتمان انتخاب کنید. چنانچه قصدتان از خرید ملک سرمایه‌گذاری است، بهتر است شهری را انتخاب کنید که در کوتاه‌مدت رشد خوبی در حوزه بازار ملک داشته باشد؛ اما چنانچه قصدتان از خرید ملک در این کشور زندگی است، بهتر است شهری را انتخاب کنید که امکانات متنوعی داشته باشد. به طور مثال شهر فاماگوستا در قبرس شمالی بهترین گزینه برای افرادی است که قصد ادامه تحصیل در قبرس را دارند، چرا که معتبرترین دانشگاه‌های قبرس شمالی در این شهر قرار دارند.

فاماگوستا

بهترین دانشگاه‌های قبرس در فاماگوستا قرار دارند. بنابراین درصورتی که به فکر ادامه تحصیل فرزندتان هستید، این شهر گزینه مناسبی برای شماست. فاماگوستا با شهر اسکله حدودا 20 دقیقه فاصله دارد. با سرمایه‌ای حدود 140 هزار پوند، می‌توانید برای خرید یک واحد آپارتمان 160 متری(3 خوابه) با امکانات کامل در شهر فاماگوستا اقدام کنید.

اسکله

یکی از بهترین مناطق برای سرمایه‌گذاری در بازار ملک، شهر اسکله در قبرس شمالی می‌باشد. این شهر در مجله فوربس امریکا، به عنوان بهترین منطقه برای سرمایه‌گذاری معرفی شده است. اسکله در مجاورت دریا قرار داشته و طبیعت زیبایی دارد. بنابراین در صورت خرید ملک در این منطقه، علاوه‌بر سرمایه‌گذاری در محیطی مناسب می‌توانید از زندگی در این منطقه لذت ببرید.

گیرنه

گیرنه یک شهر بندری در قبرس شمالی است که جاذبه‌های گردشگری بسیاری دارد و همواره افراد بسیاری را برای سرمایه‌گذاری جذب می‌کند. اکثر املاک در این شهر ویلایی هستند. با توجه به موقعیت توریستی گیرنه، قیمت ملک در آن در مقایسه با سایر شهرها گران‎تر است. قیمت یک واحد آپارتمان 85 متری(دو خوابه) با امکانات کامل در گیرنه 80 هزار پوند می‌باشد.

نیکوزیا

یکی دیگر از مناطق پرطرفدار برای خرید ملک در قبرس، نیکوزیا است. این شهر پایتخت قبرس شمالی است؛ بیشتر ادارات و مراکز خرید مهم در این شهر قرار دارند. با سرمایه‌ای حدود 85 هزار یورو می‌توانید برای خرید یک واحد آپارتمان 70 متری در این شهر اقدام نمایید.

هزینه دریافت اقامت قبرس از طریق خرید ملک


هزینه دریافت اقامت قبرس از طریق خرید ملک

حداقل سرمایه لازم برای خرید ملک در قبرس به منظور دریافت اقامت دائمی، مبلغ 300 هزار یورو می‌باشد. علاوه‌براین، شخص متقاضی باید ثابت کند که سالانه حداقل 30 هزار یورو درآمد دارد؛ البته در نظر داشته باشید این درآمد باید از یک منبع درآمد خارجی تامین گردد. همچنین شخص متقاضی موظف است در قبرس برای افتتاح حساب بانکی اقدام کند و مبلغ 30 هزار یورو در این حساب بانکی برای مدت 5 سال سپرده گذاری کند. به جز این موارد باید هزینه‌های جانبی همچون هزینه انتقال سند، مالیات و… را هم در نظر داشته باشید.

پرسش‌های متداول


با خرید ملک در قبرس و دریافت اقامت قبرس، آیا مجوز اقامت به فرزندانم هم تعلق می‌گیرد؟

با خرید ملک در قبرس اقامت دائمی علاوه بر شخص متقاضی، به همسر متقاضی، فرزندان زیر 18 سال، فرزندان زیر 25 سال به شرطی که به لحاظ مالی به والدین وابسته باشند، والدین شخص متقاضی و والدین همسر ایشان نیز تعلق می‌گیرد.

با خرید ملک و دریافت اقامت قبرس، چه زمانی باید برای تمدید اقامت اقدام کنم؟

نیازی به تمدید اقامت قبرس نمی‌باشد، اقامت اعطا شده دائمی می‌باشد.

آیا با خرید ملک در قبرس و دریافت اقامت، مجوز کار به شخص متقاضی تعلق می‌گیرد؟

خیر. شخص متقاضی و خانواده ایشان می‌توانند در قبرس زندگی کنند و فرزندان ایشان می‌توانند در مدارس قبرس تحصیل کنند، اما مجوز کار ندارند. درصورتیکه قصد داشته باشید در قبرس مشغول به کار شوید، باید برای سرمایه‌گذاری در این کشور اقدام نمایید.

حداقل سرمایه لازم به منظور خرید ملک در قبرس چقدر است؟

300 هزار یورو

آیا می‌توان با خرید ملک در قبرس برای دریافت شهروندی قبرس اقدام کرد؟

شخص متقاضی پس از دریافت اقامت قبرس و درصورتی که برای مدت 7 سال در این کشور زندگی کند، می‌تواند برای دریافت شهروندی قبرس اقدام کند.

به دنبال چه هستید؟