خرید ملک در یونان 2023: دریافت اقامت یونان از طریق خرید خانه

خرید ملک در یونان 2022
فهرست مطالب

ممکن است بخوانید

خرید ملک در استانبول 2023

استانبول، بعنوان بزرگترین شهر ترکیه به لحاظ امکانات رفاهی در سطح بالایی قرار دارد. به همین دلیل بسیاری از مهاجران این شهر را برای زندگی

مطالعه »
راهنمای کامل ثبت شرکت در ترکیه

راهنمای کامل ثبت شرکت در ترکیه 2023

کشور ترکیه به لحاظ اقتصادی، در سالهای اخیر پیشرفت خوبی داشته است. بسیاری از سرمایه‌گذاران ایرانی، این کشور را برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌کنند؛‌ چرا که

مطالعه »

شهروندان خارجی می‌توانند با خرید ملک در یونان به ارزش 250 هزار یورو، برای دریافت اقامت این کشور اقدام کنند. لازم به ذکر است افرادی که از این طریق برای دریافت اقامت یونان اقدام می‌کنند، ظرف مدت 3 تا 6 ماه پس از ثبت درخواست موفق به دریافت مجوز اقامت یونان خواهند شد. در نظر داشته باشید برای دریافت اقامت یونان از طریق برنامه گلدن ویزا، نیازی به داشتن مدرک زبان یونانی و یا حضور دائمی در این کشور نیست. درصورتی‌که قصد دارید برای دریافت اقامت یونان از طریق خرید ملک در این کشور اقدام کنید، بهتر است قبل از هر چیز با مشاورین قابل اعتماد و آگاه به قوانین یونان مشورت کنید. گونش اینوست با سابقه‌ای درخشان در امر مهاجرت و با داشتن کادری مجرب از مشاوران ماهر و کارآزموده، کل فرایند خرید ملک، دریافت اقامت و شهروندی شما را برعهده خواهد گرفت. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما می‌باشند.

چرا سرمایه‌گذاری در یونان؟


چرا سرمایه‌گذاری در یونان؟

کشور یونان در جنوب شرقی اروپا واقع شده است. به لحاظ مسافت، این کشور یکی از نزدیک‌ترین کشورهای اروپایی به ایران است. در طول سالیان اخیر، یونان یکی از مهم‌ترین کشورها برای ورود و سرمایه‌گذاری در سایر کشورهای اروپایی می‌باشد. سرمایه‌گذاران ایرانی می‌توانند با سرمایه‌گذاری در این کشور علاوه بر بهره‌مندی از مزایای سرمایه‌گذاری، برای دریافت اقامت یونان اقدام کنند و در تمامی کشورهای حوزه‌ شینگن اقامت داشته باشند.

فرایند سرمایه‌گذاری در این کشور در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی همچون اسپانیا بسیار آسان‌تر می‌باشد. از طرفی دیگر هزینه زندگی در یونان نسبت به سایر کشورهای اروپایی مقرون به صرفه می‌باشد. بنابراین این کشور یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاران خارجی است.

دریافت اقامت یونان از طریق برنامه گلدن ویزا


دریافت اقامت یونان از طریق برنامه گلدن ویزا

طبق برنامه گلدن ویزای یونان که با هدف جذب سرمایه خارجی طرح ریزی شده است، شهروندان خارجی می‌توانند با سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک در یونان، خرید سهام شرکت‌های یونانی و… برای دریافت اقامت این کشور اقدام کنند. این برنامه یکی از ارزان‌ترین برنامه‌های اقامتی در اروپا می‌باشد. شهروندان ایرانی می‌توانند با 250 هزار یورو برای خرید ملک، دریافت اقامت و پس از گذشت 7 سال برای دریافت شهروندی یونان اقدام کنند.

پس از خرید ملک اقامت موقت یکساله یونان به شما اعطا می‌گردد. همچنین پس از گذشت 5 سال درصورتی‌که ملک خریداری شده را نفروخته باشید، اقامت دائمی یونان به شما تعلق خواهد گرفت. در نظر داشته باشید با دریافت اقامت یونان، شما و خانواده‌تان می‌توانید در تمامی کشورهای حوزه شینگن تحصیل کنید و اقامت داشته باشید.

مزایای دریافت اقامت یونان از طریق خرید ملک


برخی از مزایای دریافت اقامت یونان از طریق خرید ملک عبارتند از:

 • سرمایه مورد نیاز برای دریافت اقامت از طریق خرید ملک در یونان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی کمتر می‌باشد.
 • قیمت ملک در یونان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی مناسب‌تر است.
 • شخص متقاضی می‌تواند ملک خریداری شده را اجاره دهد و از این طریق هم درآمدزایی کند.
 • با خرید ملک در یونان، مجوز اقامت علاوه بر متقاضی به خانواده ایشان نیز اعطا می‌گردد.
 • متقاضی درصورتی‌که ملک خریداری شده را نفروشد، می‌تواند بعد از 7 سال برای دریافت شهروندی یونان اقدام کند.
 • نیازی به حضور متقاضی در یونان نیست. برای تبدیل اقامت موقت به دائمی، در طول 6 ماه باید 1 هفته در یونان حضور داشته باشید.
 • محدودیتی برای ملک خریداری شده وجود ندارد. برعکس خرید ملک در پرتغال مهم نیست در کدام منطقه ملک بخرید. همچنین محدودیتی برای خرید ملک نوساز، در حال ساخت و … نخواهید داشت.
 • بدون نیاز به ویزا می‌توانید به کشورهای حوزه شینگن سفر کنید. 

شرایط عمومی مورد نیاز برای دریافت اقامت یونان از طریق خرید ملک


شرایط عمومی مورد نیاز برای دریافت اقامت یونان از طریق خرید ملک

 1. حداقل سن 18 سال
 2. داشتن گواهی عدم سوء پیشینه
 3. داشتن حداقل سرمایه 250 هزار یورو
 4. بیمه معتبر پزشکی در یونان برای همه اعضای خانواده

با 250 هزار یورو می‌توانید برای خرید یک ویلا، یک آپارتمان لاکچری و یا 3 واحد آپارتمان معمولی در یونان اقدام کنید. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. مشاوران ما با دریافت اطلاعات شما بهترین گزینه را به شما پیشنهاد خواهند داد.

مدارک لازم برای دریافت اقامت یونان از طریق خرید ملک


مدارک لازم برای دریافت گلدن ویزای یونان عبارتند از:

 • فرم درخواست
 • 3 قطعه عکس پاسپورتی
 • پاسپورت معتبر
 • سندازدواج برای افراد متاهل
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • بیمه پزشکی معتبر برای متقاضی و خانواده ایشان
 • مدارک مربوط به خرید ملک

فرایند دریافت اقامت یونان از طریق خرید ملک


فرایند دریافت اقامت یونان از طریق خرید ملک

 1. در مرحله اول باید با مشاوری آگاه و قابل اعتماد مشورت کنید. با توجه به اینکه شهروندان ایرانی با قوانین خرید ملک در یونان آشنایی کامل ندارند، قبل از هر کاری باید در مورد بهترین مناطق برای خرید ملک، نوع ملک و … اطلاعات لازم را کسب و بسته به شرایط تصمیم‌گیری نمایند.
 2. در این مرحله متقاضی باید برای اخذ ویزای یونان و انتخاب ملک مناسب اقدام کند. پس از سفر به یونان و با در دست داشتن اطلاعات کافی می‌توانید از املاک مناسب بازدید کرده و بهترین ملک را انتخاب کنید.

در نظر داشته باشید پس از بازدید ملک مورد نظر، مشاور شما باید در مورد ملک مورد نظر تحقیقات لازم را انجام داده و اطلاعات لازم را جمع‌آوری کند. برخی از این اطلاعات عبارتند از:

 • نامه‌های اصالت از دفاتر اسناد رسمی یونان
 • بررسی سوابق مالیاتی ملک مورد نظر
 • بررسی سوابق مربوط به دریافت وام و …(ملک خریداری شده بدهی نداشته باشد)
 1. در این مرحله متقاضی باید به منظور افتتاح حساب بانکی و دریافت کد مالیاتی اقدام کند. در نظر داشته باشید کلیه پرداخت‌ها باید از طریق حساب بانکی صورت گیرد.
 2. پس از افتتاح حساب بانکی و انتخاب ملک مورد نظر، باید مبلغی(معمولا 10 درصد ارزش ملک) بابت بیعانه به حساب صاحب ملک واریز کنید.
 3. در این مرحله، پس از انجام امور اداری معامله به طور قانونی ثبت می‌گردد و ملک خریداری شده به نام خریدار سند می‌خورد.
 4. پس از اینکه ملک خریداری شده به نام شما سند خورد، می‌توانید برای دریافت اقامت یونان(کاغذ آبی) درخواست بدهید.
 5. در این مرحله متقاضی و خانواده ایشان(همسر و فرزندان بالای 18 سال) باید برای انجام انگشت نگاری اقدام کنند.
 6. پس از انجام امور اداری، ظرف مدت 2 تا 3 ماه مجوز اقامت یونان به شما اعطا خواهد گردید.

دریافت شهروندی یونان از طریق خرید ملک


از طریق سرمایه‌گذاری و خرید ملک در یونان، می‌توان برای دریافت شهروندی یونان اقدام کرد. بدین‌ترتیب که با خرید ملک به ارزش 250 هزار یورو از طریق برنامه گلدن ویزا شخص متقاضی موفق به دریافت اقامت یونان خواهد شد. همچنین پس از 7 سال زندگی در یونان و درصورتی‌که شرایط لازم را داشته باشید(آشنایی با زبان یونانی در حد بیسیک و …)، می‌توانید برای دریافت شهروندی یونان اقدام نمایید.

سرمایه مورد نیاز برای دریافت اقامت یونان از طریق خرید ملک


حداقل سرمایه مورد نیاز برای دریافت اقامت یونان از طریق خرید ملک مبلغ 250 هزار یورو می‌باشد. البته باید مبلغی معادل با 10 درصد ارزش ملک را هم بابت هزینه مالیات، انتقال سند و … در نظر بگیرید.

آیا با خرید ملک در یونان، امکان دریافت اقامت برای خانواده متقاضی هم فراهم می‌شود؟


با خرید ملک در یونان و اقدام از طریق برنامه گلدن ویزا، علاوه‌بر شخص متقاضی به خانواده ایشان هم  اقامت یونان اعطا می‌گردد.

 • همسر متقاضی
 • فرزندان کمتر از 21 سال متقاضی(در صورتی‌که به والدین وابسته باشند)
 • والدین متقاضی
 • والدین همسر متقاضی

کدام شهرها برای خرید ملک در یونان مناسبند؟


کدام شهرها برای خرید ملک در یونان مناسبند؟

به منظور انتخاب شهر و منطقه مناسب برای خرید ملک در یونان، قبل از هر چیز باید بدانید هدفتان از خرید ملک چیست؟ درصورتی‌که قصد داشته باشید مشغول به کار شوید و یا ملک خریداری شده را اجاره دهید، بهتر است در شهر آتن(پایتخت یونان) برای خرید ملک اقدام کنید. این در حالی‌است که اگر هدفتان از خرید ملک تنها دریافت اقامت یونان باشد، می‌توانید در دیگر شهرهای یونان برای خرید ملک اقدام کنید.

خرید ملک در آتن یونان

آتن پایتخت یونان بوده و طبیعتا یکی از گران‌ترین مناطق برای خرید ملک می‌باشد. درصورتی‌که قصد داشته باشید برای خرید ملک در آتن اقدام کنید، بهترین انتخاب آپارتمان‌های نوساز اطراف این شهر می‌باشد. حداقل سرمایه لازم برای خرید یک واحد آپارتمان یکخوابه در آتن 270 هزار یورو می‌باشد.

خرید ملک در آتیکا یونان

این منطقه در اطراف آتن قرار دارد و موقعیت‌های خوبی را به سرمایه‌گذاران خارجی پیشنهاد می‌کند. با سرمایه‌ای حدود 180 هزار یورو می‌توانید برای خرید یک واحد آپارتمان 70 متری در آتیکا اقدام کنید. همچنین برای خرید یک واحد آپارتمان 140 متری 4 خوابه، باید چیزی حدود 250 هزار یورو در نظر بگیرید.

خرید ملک در پلوپونز یونان

پلوپونز نیز یکی از بهترین شهرهای یونان برای سرمایه‌گذاری در بازار ملک می‌باشد. با سرمایه‌ای حدود 200 هزار یورو می‌توانید برای خرید یک واحد مسکونی 3 خوابه در این شهر اقدام کنید. همچنین برای خرید ویلا با امکانات کامل در این منطقه باید چیزی حدود 900 هزار یورو در نظر بگیرید.

خرید ملک در کرت یونان

کرت بزرگترین جزیره یونان و یکی از محبوب‌ترین مناطق برای سرمایه‌گذاری می‌باشد. با سرمایه‌ای حدود 250 هزار یورو می‌توانید برای خرید یک واحد آپارتمان 90 متری دوخوابه در کرت اقدام کنید.

خرید ملک در دلفی یونان

دلفی نیز یکی از بهترین شهرهای یونان برای خرید ملک می‌باشد. قیمت ملک در دلفی در مقایسه با سایر مناطق پرطرفدار یونان، مناسب‌تر می‌باشد.

هزینه دریافت اقامت یونان از طریق خرید ملک


علاوه بر خرید ملک به ارزش 250 هزار یورو در یونان، باید هزینه‌های دیگری همچون مالیات(3% ارزش ملک خریداری شده)، هزینه‌های کارشناسی ملک(2% ارزش ملک خریداری شده)، هزینه درخواست اقامت و بیمه درمانی را هم در نظر بگیرید.

پرسش‌های متداول


برای دریافت اقامت یونان، چه ملکی باید بخریم؟

تنها شرط برای خرید ملک، ارزش 250 هزار یورو می‌باشد. شما می‌توانید برای خرید ویلا، آپارتمان و حتی خانه در حال ساخت اقدام کنید.

آیا می‌توانم برای خرید چند ملک که مجموع ارزششان 250 هزار یورو باشد، اقدام کنم؟

بله، شما می‌توانید برای خرید چند ملک که مجموع ارزششان 250 هزار یورو باشد، اقدام کنید.

حداقل سرمایه لازم برای دریافت اقامت از طریق خرید ملک در یونان چقدر است؟

250 هزار یورو

آیا می‌توان با خرید ملک در یونان برای دریافت شهروندی یونان اقدام کرد؟

بله، با دریافت اقامت یونان، پس از 7 سال زندگی در یونان درصورتی‌که مرتکب جرمی نشده باشید و با زبان یونانی در حد مقدماتی آشنایی داشته باشید، می‌توانید برای دریافت شهروندی یونان اقدام کنید.

بهترین روش سرمایه‌گذاری در یونان برای دریافت اقامت و شهروندی چیست؟

خرید ملک

برنامه گلدن ویزای یونان چیست؟

برنامه گلدن ویزای یونان با هدف جذب سرمایه‌گذاران خارجی طرح‌ریزی شده است. طبق این برنامه، با خرید ملک و یا سرمایه‌گذاری در بازار سهام یونان می‌توان برای دریافت اقامت این کشور اقدام کرد.

دریافت اقامت از طریق خرید ملک در یونان بهتر است یا پرتغال؟

سرمایه‌گذاری در یونان آسان‌تر و سرمایه مورد نیاز در مقایسه با پرتغال و اسپانیا کمتر می‌باشد.

فرایند دریافت اقامت یونان از طریق خرید ملک چقدر طول می‌کشد؟

حدودا 3 الی 6 ماه.

به دنبال چه هستید؟