خرید ملک در اسپانیا 2023: اخذ اقامت اسپانیا از طریق خریدخانه

خرید ملک در اسپانیا 2022
فهرست مطالب

ممکن است بخوانید

راهنمای کامل ثبت شرکت در ترکیه

راهنمای کامل ثبت شرکت در ترکیه 2023

کشور ترکیه به لحاظ اقتصادی، در سالهای اخیر پیشرفت خوبی داشته است. بسیاری از سرمایه‌گذاران ایرانی، این کشور را برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌کنند؛‌ چرا که

مطالعه »

شهروندان خارجی می‌توانند با خرید ملک در اسپانیا به ارزش 500 هزار یورو یا بیشتر، از طریق برنامه گلدن ویزا برای دریافت اقامت این کشور اقدام کنند. در نظر داشته باشید، در این برنامه محدودیتی در نوع ملک خریداری شده وجود ندارد و شما می‌توانید برای خرید آپارتمان، ویلا، زمین و یا ملک تجاری در این کشور اقدام نمایید. با خرید ملک در اسپانیا، اقامت اسپانیا به شخص متقاضی و خانواده ایشان تعلق می‌گیرد. درصورتی‌که قصد دارید برای دریافت اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک اقدام کنید، باید قبل از هرچیز با مشاوری قابل اعتماد و آگاه به قوانین اسپانیا مشورت کنید. گونش اینوست با کادری مجرب از مشاوران حرفه‌ای و کاربلد، کل فرایند خرید ملک، دریافت‌اقامت و شهروندی شما را برعهده می‌گیرد. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی می‌باشند.

گونش اینوست با کادری مجرب از مشاوران حرفه‌ای و کارآزموده، کل فرایند خرید ملک و دریافت اقامت و شهروندی شما را برعهده می‌گیرد. بدین‌ترتیب در کوتاه‌ترین زمان ممکن موفق به دریافت مجوز اقامت اسپانیا خواهید شد. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. مشاوران ما در گونش اینوست با دریافت اطلاعات شما، بهترین گزینه را به شما پیشنهاد خواهند داد.

چرا سرمایه‌گذاری در اسپانیا؟


اسپانیا، کشوری در جنوب غربی اروپا و دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپاست. این کشور پنجمین اقتصاد بزرگ اروپاست و به همین دلیل مقصد بسیاری از سرمایه‌گذاران خارجی می‌باشد. دولت اسپانیا با در نظر گرفتن قوانین مناسب و با هدف جذب سرمایه خارجی، شهروندان خارجی را به سرمایه‌گذاری در این کشور تشویق می‌کند. یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری در اسپانیا، سرمایه‌گذاری در بازار ملک می‌باشد. با خرید ملک به ارزش 500 هزار یورو در اسپانیا، علاوه‌بر بهره‌مندی از مزایای سرمایه‌گذاری می‌توانید برای دریافت اقامت اسپانیا اقدام کرده و به راحتی به سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنید. بنابراین این کشور یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاران خارجی است.

دریافت اقامت اسپانیا از طریق برنامه گلدن ویزا


دریافت اقامت اسپانیا از طریق برنامه گلدن ویزا

برنامه گلدن ویزای اسپانیا با هدف جذب سرمایه خارجی طرح‌ریزی شده است. طبق این برنامه، شهروندان خارجی می‌توانند از طریق خرید ملک در اسپانیا، ثبت شرکت، خرید سهام و… برای دریافت اقامت اسپانیا اقدام کنند. می‌توان گفت بهترین روش سرمایه‌گذرای در اسپانیا، سرمایه‌گذاری در بازار ملک می‌باشد. شخص متقاضی می‌تواند برای خرید ملک به ارزش 500 هزار یورو در این کشور اقدام کند. بدین‌ترتیب اقامت موقت دوساله اسپانیا به خریدار و خانواده ایشان اعطا می‌گردد.

بعد از 5 سال زندگی در اسپانیا، متقاضی می‌تواند برای دریافت اقامت دائمی اسپانیا اقدام کند. همچنین بعد از 10 سال، امکان دریافت شهروندی برای متقاضی فراهم خواهد شد. در نظر داشته باشید به منظور دریافت شهروندی اسپانیا، متقاضی باید هرسال حداقل 6 ماه در اسپانیا زندگی کند.

مزایای دریافت اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک


مزایای دریافت اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

درواقع مهم‌ترین مزیت خرید ملک در اسپانیا، امکان دریافت اقامت این کشور است. با دریافت اقامت اسپانیا، می‌توانید بدون ویزا به تمامی کشورهای حوزه شینگن سفر کنید. سایر مزایای دریافت اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک عبارتند از:

 • فرایند درخواست تا دریافت اقامت اسپانیا به زمان کمی(حدودا 60 روز) نیاز دارد.
 • اقامت اسپانیا علاوه‌بر شخص متقاضی، به همسر و فرزندان متقاضی(فرزندان کمتر از 18 سال) نیز اعطا می‌گردد.
 • با دریافت اقامت اسپانیا، نیازی به حضور متقاضی در اسپانیا برای تمدید اقامت نیست.
 • با دریافت اقامت اسپانیا، متقاضی می‌تواند به طور قانونی در اسپانیا زندگی کند و مشغول به کار شود.
 • متقاضی و خانواده ایشان می‌توانند از خدمات بهداشت عمومی رایگان استفاده کنند.
 • فرزندان متقاضی می‌توانند در مدارس اسپانیا تحصیل کنند.
 • با دریافت اقامت اسپانیا، متقاضی می‌تواند بعد از 10 سال برای دریافت شهروندی اسپانیا اقدام کند.
 • محدودیتی در نوع ملک خریداری شده وجود ندارد. به طور مثال می‌توانید برای خرید آپارتمان، زمین و حتی ملک تجاری اقدام کنید.

شرایط عمومی مورد نیاز برای دریافت اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک


شرایط مورد نیاز برای دریافت اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک عبارتند از:

 • حداقل سن 18 سال
 • داشتن گواهی عدم سوء پیشینه
 • داشتن بیمه پزشکی معتبر در اسپانیا برای همه اعضای خانواده
 • داشتن تمکن مالی برای تامین هزینه‌های خانواده
 • خرید ملک به ارزش 500 هزار یورو در اسپانیا

برای دریافت اقامت اسپانیا، باید چه ملکی را بخریم؟


برای دریافت اقامت اسپانیا، باید چه ملکی را بخریم؟

حداقل سرمایه لازم برای خرید ملک 500 هزار یورو می‌باشد. به منظور دریافت اقامت اسپانیا از طریق برنلمه گلدن ویزا، ملک خریداری شده باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • متقاضی می‌تواند برای خرید یک یا چند ملک با ارزش مجموعا 500 هزار یورو در اسپانیا اقدام کند.
 • محدودیتی در نوع ملک خریداری شده وجود ندارد و متقاضی می‌تواند برای خرید ملک مسکونی، تجاری و یا زمین در اسپانیا اقدام نماید.
 • محدودیتی در منطقه خرید ملک وجود ندارد و متقاضی می‌تواند در هر جایی از اسپانیا که تمایل دارد برای خرید ملک اقدام کند.

مدارک لازم برای دریافت اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک


مدارک لازم برای دریافت اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک عبارتند از:

 1. پاسپورت معتبر
 2. صورتحساب بانکی به منظور اثبات تمکن مالی برای خرید ملک به ارزش 500 هزار یورو
 3. ویزای توریستی 3 ماهه
 4. گواهی عدم سوء پیشینه
 5. سند ملک خریداری شده
 6. گواهی‌های پزشکی معتبر

فرایند دریافت اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک


فرایند دریافت اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

 1. در مرحله اول متقاضی باید برای انتخاب مشاوری آگاه به قوانین و قابل اعتماد اقدام کند. با توجه به اینکه شهروندان ایرانی با قوانین اسپانیا آشنایی کامل ندارند، پیشنهاد می‌شود از مشاوری کاربلد و آشنا به امور مهاجرت کمک بگیرند.
 2. در مرحله بعد باید برای دریافت ویزای توریستی اسپانیا اقدام و سپس به اسپانیا سفر کنید.
 3. مشاورتان با توجه به شرایط شما و سرمایه‌ای که دارید، بهترین موقعیت‌ها را به شما پیشنهاد می‌کند. در اسپانیا همراه با مشاورتان می‌توانید از املاک مورد نظر بازدید و مناسب‌ترین گزینه را انتخاب نمایید.

در نظر داشته باشید پس از انتخاب ملک مناسب، مشاور استعلامات لازم را در مورد سوابق مالیاتی ملک، سوابق مربوط به دریافت وام و … انجام خواهد داد تا با خیال راحت برای انجام معامله اقدام کنید.

 1. در این مرحله به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کرده و برای دریافت کد NIE اقدام می‌کنید.
 2. پس از تصمیم‌گیری نهایی لازم است مبلغی بابت پیش پرداخت به حساب صاحب ملک واریز نمایید.
 3. در روز معامله قرارداد خرید ملک امضا می‌شود و شما باقی مبلغ را هم به حساب فروشنده واریز می‌کنید.
 4. در این مرحله می‌توانید برای دریافت اقامت اسپانیا از طریق برنامه گلدن ویزا درخواست بدهید.
 5. درصورتیکه کلیه شرایط را دارا باشید و هیچ مشکلی وجود نداشته باشد، اقامت موقت یکساله اسپانیا به شما اعطا خواهد شد.
 6. با دریافت مجوز اقامت شما می‌توانید در اسپانیا به طور قانونی زندگی کنید و مشغول به کار شوید.
 7. بعد از یک سال و درصورتی که ملک خریداری شده را نفروخته باشید، می‌توانید برای تمدید دوساله اقامت اسپانیا اقدام نمایید.

دریافت شهروندی اسپانیا از طریق خرید ملک


بعد از گذشت 10 سال، متقاضی می‌تواند برای دریافت شهروندی اسپانیا اقدام کند. در نظر داشته باشید، به منظور دریافت شهروندی متقاضی باید ثابت کند که در طول یک سال، حداقل 6 ماه در اسپانیا زندگی کرده است.

آیا با خرید ملک در اسپانیا، امکان دریافت اقامت برای خانواده متقاضی هم فراهم می‌شود؟


آیا با خرید ملک در اسپانیا، امکان دریافت اقامت برای خانواده متقاضی هم فراهم می‌شود؟

با خرید ملک در اسپانیا، امکان دریافت اقامت برای خانواده متقاضی هم فراهم می‌گردد. بدین‌ترتیب اعضای خانواده می‌توانند به طور قانونی مجوز اقامت اسپانیا را داشته باشند و آزادانه به کشورهای حوزه شینگن سفر کنند. اعضای خانواده که می‌توانند از این طریق برای دریافت اقامت اسپانیا اقدام کنند، عبارتند از:

 • همسر متقاضی
 • فرزندان کمتر از 18 سال
 • فرزندان بالای 18 سال(درصورتیکه به دلیل مشکلات جسمی و ذهنی به والدین وابسته باشند)
 • والدین متقاضی

کدام شهرها برای خرید ملک در اسپانیا مناسبند؟


کدام شهرها برای خرید ملک در اسپانیا مناسبند؟

بهترین شهرهای اسپانیا برای خرید ملک، بارسلون، مادرید، والنسیا و مالاگا می‌باشند.

خرید ملک در بارسلون

یکی از شهرهایی که مورد استقبال مهاجرین قرار گرفته است، بارسلون می‌باشد. قیمت ملک در این شهر در مقایسه با سایر شهرهای اسپانیا گرانتر است. با سرمایه‌ای حدود 300 هزار یورو می‌توانید برای خرید یک واحد آپارتمان 70 متری در این شهر اقدام کنید.

خرید ملک در مادرید

مادرید، پایتخت و بزرگ‌ترین شهر اسپانیا می‌باشد. قیمت ملک در این شهر در مقایسه با سایر شهرهای اسپانیا گران‌تر است. در نظر داشته باشید، قیمت ملک و اجاره خانه در سالهای اخیر در این شهر رشد خوبی داشته است. بنابراین با خرید ملک در این شهر علاوه‌بر بهره‌مندی از مزایای اقامتی، سرمایه‌ شما هم رشد خوبی خواهد داشت. همچنین می‌توانید ملک خریداری شده را اجاره دهید و از این طریق هم درآمدزایی کنید. حداقل سرمایه لازم برای خرید آپارتمان در مناطق خوب مادرید، چیزی بین 200 تا 300 هزار یورو می‌باشد. در نظر داشته باشید برای خرید یک آپارتمان 100 متری در مادرید با امکانات کامل باید چیزی حدود600 تا 700 هزار یورو در نظر بگیرید.

خرید ملک در والنسیا

والنسیا نیز یکی از بهترین شهرهای اسپانیا برای سرمایه‌گذاری می‌باشد. درصورتی که شلوغی مادرید را نمی‌پسندید و ترجیح می‌دهید در محیطی آرام و دور از هیاهو زندگی کنید، والنسیا گزینه مناسبی است. قیمت ملک در این شهر، در مقایسه با بارسلون و مادرید مناسب‌تر است.

با سرمایه‌ای حدود 170 هزار یورو می‌توانید برای خرید آپارتمان در مناطق ارزان‌قیمت والنسیا اقدام کنید. البته در نظر داشته باشید، برای خرید آپارتمان با متراژ بالا در مناطق خوب والنسیا به سرمایه‌ای حدود 700 هزار یورو نیاز خواهید داشت.

خرید ملک در مالاگا

درصورتی که از پس هزینه زندگی در مادرید و بارسلون برنمی‌آیید، می‌توانید مالاگا را برای سرمایه‌گذاری و زندگی انتخاب کنید. مالاگا یکی از ارزان‌ترین شهرهای اسپانیا برای زندگی است. با سرمایه‌ای حدود 160 هزار یورو می‌توانید یک آپارتمان 90 متری در مالاگا خریداری کنید. در نظر داشته باشید برای خرید یک واحد آپارتمان با امکانات کامل در مناطق خوب مالاگا، باید مبلغی حدود 400 هزار یورو بپردازید. این در حالی است که قیمت ویلا در این منطقه با امکانات کامل خیلی بیشتر است. سرمایه لازم برای خرید یک ویلای 2 هزار متری در مالاگا، چیزی حدود 1 میلیون و چهارصد هزار یورو می‌باشد.

قیمت ملک در اسپانیا به پول ایران


قیمت ملک در اسپانیا به پول ایران

همان‌طور که قبلا هم گفتیم، حداقل سرمایه لازم برای خرید ملک در اسپانیا 500 هزار یورو می‌باشد. به طور حدودی اگر ارزش یورو را 30 هزار تومان فرض کنیم، حداقل سرمایه لازم برای خرید خانه در اسپانیا 15 میلیارد تومان می‌باشد. همچنین باید بدانید قیمت هر متر مربع خانه در اسپانیا، حدودا 100 میلیون تومان می‌باشد.

تمدید اقامت اسپانیا


بعد از گذشت یکسال از دریافت اقامت موقت اسپانیا، متقاضی(به شرطی که ملک خریداری شده را نفروخته باشد) می‌تواند برای دریافت اقامت موقت دوساله اقدام کند. پس از آن هم این امکان وجود دارد که یک بار دیگر برای دریافت اقامت موقت دوساله اقدام کند. بعد از گذشت 5 سال، اقامت دائمی اسپانیا به متقاضی تعلق خواهد گرفت. در نظر داشته باشید، به منظور تمدید اقامت متقاضی باید ثابت کند که در 12 ماه اخیر حداقل یک بار به اسپانیا سفر کرده است.

آیا می‌توان با گرفتن وام برای خرید ملک در اسپانیا اقدام کرد؟


خیر. سرمایه‌گذار نمی‌تواند برای خرید ملک وام بگیرد. متقاضی باید حداقل 500 هزار یورو برای خرید ملک سرمایه نقدی داشته باشد. با این وجود درصورتی که ملک خریداری شده بیش از 500 هزار یورو ارزش داشته باشد، متقاضی می‌تواند مابقی مبلغ(ما به التفاوت 500 هزار یورو و ارزش ملک) را وام بگیرد.

هزینه دریافت اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک


علاوه بر هزینه خود ملک، هزینه‌های جانبی دیگری مانند مالیات، ثبت اسناد رسمی، بیمه، وکیل، مترجم و غیره را نیز باید در نظر داشته باشید:

 • 6 تا 10 درصد ارزش ملک خریداری شده بابت مالیات
 • 1 تا 5/2 درصد بابت هزینه ثبت اسناد، دفترخانه و …
 • 3 درصد بابت کمیسیون املاک

پرسش‌های متداول


آیا با خرید ملک در اسپانیا می‌توانم برای دریافت شهروندی این کشور اقدام کنم؟

بله. با خرید ملک به ارزش 500 هزار یورو در اسپانیا و درصورتیکه شرایط لازم را دارا باشید، پس از 10 سال می‌توانید برای دریافت شهروندی اسپانیا اقدام کنید.

آیا به منظور دریافت اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک باید در اسپانیا حضور داشته باشم؟

به منظور دریافت اقامت اسپانیا اجباری به حضور در اسپانیا نیست. البته برای دریافت شهروندی اسپانیا باید حداقل 6 ماه در سال در اسپانیا حضور داشته باشید.

به منظور دریافت اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک، چه ملکی باید بخرم؟

محدودیتی برای خرید ملک وجود ندارد و شما می‌توانید برای خرید هر نوع ملک(تجاری، آپارتمان، ویلا و زمین) اقدام کنید. تنها شرط این است که ملک خریداری شده 500 هزار یورو ارزش داشته باشد.

سرمایه مورد نیاز برای دریافت اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک چقدر است؟

حداقل سرمایه لازم برای خرید ملک در اسپانیا و دریافت اقامت، مبلغ 500 هزار یورو می‌باشد.

آیا خرید ملک در اسپانیا یک سرمایه‌گذاری سودآور است؟

بله، در کشور اسپانیا به دلیل صنعت گردشگری، بازار ملک رشد خوبی دارد و اجاره ملک نیز بسیار سودآور است. شما می‌توانید ملک خریداری شده را اجاره دهید و از این طریق هم درآمدزایی کنید.

آیا با خرید ملک ارزان در اسپانیا می‌توانم برای دریافت اقامت اقدام کنم؟

خیر. ارزش ملک خریداری شده برای دریافت اقامت باید حداقل 500 هزار یورو(15 میلیارد تومان) باشد.

به دنبال چه هستید؟